Filtruj według close

Hełmy ochronne

Jest 7 produktów.

Pokazano 1-7 z 7 pozycji

Aktywne filtry


Hełmy ochronne

Kaski ochronne – czym powinniśmy się kierować przy wyborze?

To bez wątpienia jeden z najistotniejszych elementów ochronnych. Kaski ochronne zapewniają bezpieczeństwo najważniejszej części naszego ciała. Są stosowane we wszystkich zawodach szczególnie narażonych na uszkodzenie głowy. Aby wybrać właściwy kask ochronny, należy zwrócić uwagę na kilka podstawowych aspektów: materiał z jakiego jest wykonany, rozmiar, rodzaj skorupy, a także kolor.

Z jakich materiałów wykonywane są kaski ochronne?

Do produkcji tego elementu wykorzystuje się bardzo trwałe, a zarazem lekkie tworzywa sztuczne. Kask ochronny budowlany jest produkowany najczęściej z poliwęglanu, polietylenu lub poliamidu. Na każdym kasku ochronnym znajdziemy informacje o tworzywie, z którego zostały wykonany, a także o cechach charakterystycznych: MM to odporność na odpryski metalu, LD na deformację boczną, natomiast 440 V AC oznacza elektroizolacyjność. Kodeks BHP bardzo skrupulatnie reguluje wybór kasków ochronnych do poszczególnych grup zawodów.

Różne rodzaje kasków ochronnych

W zależności od wykonywanego zawodu, kask ochronny może różnić się kształtem skorupy. Warto również zwrócić uwagę na poszczególne dodatki. Spawacze wykorzystują kask ochronny z przyłbicą, która chroni twarz przed wysoką temperaturą, odpryskami, promieniowaniem oraz chemikaliami. Z kolei kask ochronny z nausznikami i okularami jest dedykowany pracownikom narażonym w swojej pracy na bardzo duże hałasy. Słuchawki mogą posiadać wbudowany system łączności. Jeśli szczególnie narażone są oczy, wybieramy kask ochronny z okularami, które chronią przed kurzem, chemikaliami, pyłem, a także jaskrawym światłem.

Kolor kasku ma duże znaczenie

Dla osób postronnych jest to nieistotny element, tymczasem, kolor kasku jest przypisany do pełnionej funkcji. I tak o to: kask biały wyróżnia kierownika budowy na tle pracowników fizycznych w kasku żółtym. Kask czerwony legitymuje praktykanta, stażystę lub gościa na budowie. Kask ochronny do prac na wysokości alpinworker jest dostępny w kolorze niebieskim. Kask ochronny BHP ma kolor zielony. Wyróżniamy jeszcze kolor pomarańczowy dla geodety oraz czarny dla architekta i inspektora nadzoru. Łamanie zasad kolorystyki kasku ochronnego może wiązać się z wysoką karą finansową.

Kaski od najlepszych producentów na rynku

Odpowiednio dobrany kask z okularami ochronnymi chroni przed obrażeniami głowy oraz górnego odcinka kręgosłupa. Bardzo istotną kwestią jest również rozmiar kasku wybierany na podstawie obwodu głowy mierzonego na wysokości czoła powyżej linii brwi oraz uszu. W asortymencie posiadamy kask ochronny Uvex, Petzl, Texas oraz 3m. To renomowani producenci słynący z najwyższej jakości wykonania. Oferujemy również solidny kask ochronny z nadrukiem. To propozycja dla firm budowlanych, które chcą odznaczać się profesjonalizmem i dbałością o zasięg marki. Ważnym atutem naszej oferty są również przystępne ceny dostosowane do oczekiwań klientów.