Odzież przeciwdeszczowa

Czym charakteryzuje się odzież przeciwdeszczowa?

Wśród odzieży ochronnej BHP I kategorii znajdziemy specjalistyczne ubrania przeciwdeszczowe wykonane z materiałów zapewniających ochronę przed wilgocią. To niezwykle istotny element garderoby pracowników terenowych, którzy muszą być gotowi na każde warunki atmosferyczne. Jakimi cechami odznacza się profesjonalna odzież przeciwdeszczowa?

Kurtka przeciwdeszczowa dostosowana do warunków pracy

Profesjonalna kurtka przeciwdeszczowa jest wyposażona w specjalną membranę, która nie przepuszcza wilgoci. Do produkcji tego typu odzieży wykorzystuje się szybkoschnące materiały. Nie nasiąkają one wodą, dzięki czemu, nie stają się cięższe i nie utrudniają swobodnego wykonywania obowiązków. Ubrania przeciwdeszczowe robocze są wykorzystywane na budowach, robotach drogowych, a także w pracy monterów i służb porządkowych. Kurki mogą posiadać elementy odblaskowe gwarantujące bezpieczeństwo pracownika przy ograniczonej widoczności.

Jakie cechy posiada płaszcz przeciwdeszczowy?

Jednym z produktów pośród wodoszczelnej odzieży jest płaszcz przeciwdeszczowy. W odróżnieniu od kurtki jest on znacznie dłuższy i zwykle sięga kolan. Płaszcz przeciwdeszczowy męski często posiada również powłokę, która chroni przed wyziębieniem na skutek porywistego wiatru. Dużym plusem jest to, że za sprawą sklepu online możesz zakupić płaszcz przeciwdeszczowy damski dostępny w mniejszych rozmiarach dostosowanych do potrzeb kobiet. Płaszcze przeciwdeszczowe mają zagwarantować należytą ochronę nóg, przynajmniej do linii kolan.

W jaki sposób dbać o odzież przeciwdeszczową?

Musimy pamiętać, że ubrania przeciwdeszczowe są wykonane ze specjalnych materiałów wymagających odpowiedniego traktowania. Powinniśmy stosować środki czystości zalecane przez producenta, a także co jakiś czas dbać o dodatkową impregnację. Dzięki temu, odzież przeciwdeszczowa robocza jest dodatkowo chroniona przed nadmierną wilgocią. Odpowiednio traktowane spodnie przeciwdeszczowe gwarantują należytą ochronę przez wiele lat.

Czym są ubrania przeciwdeszczowe z goretexu?

Poszukując odpowiedzi na pytanie, jaka odzież przeciwdeszczowa robocza damska jest najlepsza, często spotkasz się z pojęciem goretexu. To specjalny, opatentowany materiał, który wykorzystuje włókna, nici oraz membrany na bazie teflonu. Ubrania przeciwdeszczowe z goretexu są praktycznie nieprzemakalne, nawet w sytuacji, gdy ulegną całkowitemu zanurzeniu w wodzie.

Odzież przeciwdeszczowa dostępna w zakupach online

Ubrania przeciwdeszczowe możesz wygodnie zamówić przez Internet. Możesz postawić na dostosowany do swoich potrzeb zestaw łączący spodnie przeciwdeszczowe robocze z kurtką lub kupić dłuższy płaszcz. Dostępne są również specjalne, wodoszczelne kombinezony. Kurtka przeciwdeszczowa damska jest dostępna w nieco mniejszych rozmiarach w trosce o należyty komfort kobiet. Funkcjonalna kurtka przeciwdeszczowa męska może być wyposażona w dodatkową ochronę, np. odblaski.