Buty Robocze

Buty ochronne gwarantujące ochronę i komfort. Jednym z najważniejszych elementów odzieży roboczej są oczywiście odpowiednio dobrane buty ochronne dostosowane do określonych sytuacji oraz zagrożeń. Wybór obuwia jest prawdopodobnie najtrudniejszy przy kompletowaniu stroju ochronnego. Musimy uwzględnić wszystkie czynniki ryzyka występujące na danym stanowisku, a także dobrać buty robocze, które zagwarantują nam nienaganny komfort oraz swobodę podczas wielogodzinnej pracy.

Obuwie ochronne dostosowane do potrzeb stanowiska pracy. Obuwie ochronne posiada przypisane klasy informujące o zakresie ochrony. Mamy zatem podstawowe buty robocze S1 oraz najbardziej specjalistyczne obuwie S5 obejmujące takie elementy, jak: wodoszczelność, antyelektrostatyczność, antypoślizgowość, ochronę łydek, odpowiedni kształt podeszwy. Buty ochronne BHP muszą zatem spełniać określone wymogi związane ze specyfiką stanowiska pracy oraz występujących na nim czynników ryzyka. W przypadku większości pracowników wystarczające okażą się uniwersalne i funkcjonalne buty ochronne S3.Wielozadaniowe buty robocze od czołowych producentów. Kupując odpowiednie buty robocze powinniśmy zwrócić uwagę na markę producenta. Zasłużoną renomą cieszą się wielozadaniowe buty robocze Cat, które od wielu lat są uznawane za lidera w tej dziedzinie. Z czystym sumieniem możemy wymienić także buty ochronne Urgent oraz buty robocze Puma. Jak się okazuje, producent kojarzony przede wszystkim ze sportem jest ceniony także w obszarze obuwia roboczego. Wśród popularnych marek warto wymienić także buty ochronne Uvex, które są chętnie wybierane np. przez pracowników świadczących usługi alpinistyczne.

Jak wybrać odpowiednie buty ochronne?

Pierwszym kryterium jest oczywiście zgodność obuwia z danymi normami. Obuwie ochronne S3 to najczęstszy wybór, który zapewnia ochronę przed większością podstawowych zagrożeń. Buty robocze damskie wykorzystywane na specjalistycznych stanowiskach, np. spawacza, często muszą być wyposażone w dodatkowe zabezpieczenia. Na szczęście, obuwie ochronne BHP posiada certyfikaty, które informują nas o zgodności z poszczególnymi normami. Warto również dokonać precyzyjnych pomiarów nogi, ponieważ buty ochronne męskie muszą być idealnie dostosowane do stopy. Tylko wtedy zapewnią należytą ochronę oraz komfort. W sklepie online dostępne są również buty ochronne damskie w mniejszych rozmiarach, dzięki czemu, każda kobieta skompletuje odpowiedni strój ochronny. Buty robocze damskie często projektuje się również z myślą o gustownym i stylowym wyglądzie.

Jak zamówić buty robocze przez Internet?

W sklepie online bez trudu kupisz odpowiednie buty robocze letnie oraz ocieplane buty robocze zimowe. Wszechstronna rozmiarówką jest dostosowana do potrzeb mężczyzn oraz kobiet. Wybierając renomowane buty robocze Urgent, Demar Uvex, Cat lub Puma masz pewność, że wybrane obuwie ochronne BHP zagwarantuje wysoki poziom ochrony przez wiele lat. Buty robocze na lato są produkowane wyłącznie z najnowocześniejszych materiałów, które odprowadzają wilgoć oraz gwarantują stopie maksymalny poziom komfortu.