Rękawice Robocze

Rękawice robocze – zadbaj o bezpieczeństwo swoich dłoni.

W każdej pracy fizycznej powinniśmy zadbać o należyte bezpieczeństwo rąk. Dłonie są naszą wizytówką, ale nie chcemy przecież, aby zdradzały one ciężką pracę w trudnych warunkach. Rękawice robocze pozwolą Ci uchronić swoje dłonie przed podrażnieniami oraz urazami mechanicznymi. W naszej ofercie dostępne są rękawice robocze dostosowane do różnych specyfik pracy. Dzięki temu, bez trudu wybierzesz produkt idealnie dostosowany do swoich potrzeb.

Rękawice robocze BHP – na co zwrócić uwagę?

Właściwą ochronę dłoni w pracy regulują normy bezpieczeństwa i higieny pracy. W naszej ofercie dostępne są rękawice ochronne BHP z przypisanymi certyfikatami jakości. Sprawdzając oznaczenia produktu, możesz zweryfikować, czy są one zgodne z Twoimi warunkami pracy. Innych rękawic roboczych potrzebuje spawacz, dekarz, rębacz czy mechanik samochodowy. Na szczęście, nasz sklep online może się pochwalić bardzo rozbudowanym asortymentem, dzięki czemu, bez trudu wybierzesz rękawice robocze dostosowane do konkretnych warunków pracy.Specjalistyczne rękawice robocze dostosowane do warunków pracy.

Rękawice należy dobrać pod kątem czynników zagrożenia na danym stanowisku pracy. Wytrzymałe rękawice ochronne skórzane są wybierane przede wszystkim przez dekarzy, rębaczy, a także innych pracowników narażonych na skaleczenia. Z kolei rękawice ochronne gumowe są stosowane w pracach wymagających kontaktu z niebezpiecznymi substancjami chemicznymi. W tym gronie możemy zresztą wyróżnić rękawice nitrylowe oraz lateksowe. Rękawice ochronne lateksowe bardzo często stosuje się np. w laboratoriach oraz pracach związanych z konserwacją i czyszczeniem.

Alternatywą są tutaj rękawice ochronne nitrylowe wykonane z syntetycznej gumy.

To dobry wybór dla osób uczulonych na lateks. Co więcej, rękawice nitrylowe są uważane za bardziej wytrzymałe oraz odporne na większą grupę substancji chemicznych. W związku z tym, rękawice ochronne z nitrylu coraz częściej znajdują zastosowanie w przemyśle.Jak wybrać rękawice ochronne dostosowane do swoich potrzeb?Wybierając rękawice ochronne, sprawdź w pierwszej kolejności przypisane oznaczenia oraz certyfikaty. W ten sposób dowiesz się, jaki stopień ochrony zapewniają wybrane rękawice oraz czy okażą się one odpowiednie do danego rodzaju pracy. Rękawice ochronne gumowe na pewno nie sprawdzą się w przypadku dekarza, podobnie zresztą, jak rękawice robocze skórzane nie zapewniają należytej swobody osobom pracującym w laboratorium.

W naszej ofercie dostępne są różne rozmiary rękawic. To kolejny czynnik, na który warto zwrócić uwagę.Dlaczego warto kupić rękawice robocze w naszym sklepie online?Do dyspozycji klientów oddajemy specjalistyczne rękawice ochronne zaprojektowane i stworzone przez najlepszych producentów. Dobrym przykładem są cenione na całym świecie rękawice robocze Dragon. W ofercie naszego sklepu online znajdziesz rękawice robocze nitrylowe, skórzane, lateksowe, a także winylowe, dzięki czemu, bez trudu wybierzesz produkt dostosowany do sowich potrzeb. Posiadamy także rękawice robocze dla dzieci dostępne w mniejszych rozmiarach.